site.btaХебър прекъсна серия от четири поредни загуби във футболния елит, но стигна само до домакинско равенство срещу Ботев Враца

Среща от 11-ия кръг във футболното първенство на България в efbet Лига:

Хебър (Пазарджик) - Ботев (Враца) - 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Олексий Збун 44, 1:1 Бубакар Траоре 67
стадион: "Георги Бенковски"
главен съдия: Петър Кузев
жълти картони: Стефан Цонков (Хебър); Христо Янев (старши треньор), Едуардо Кунде, Жан-Пиер Да Силва и Марио Киконда (Ботев Враца)

състави:
Хебър: Петър Дебърлиев, Архан Исуф, Стефан Цонков, Лазар Марин, Роберт Мазан, Георги Вълчев, Олексий Збун (81-Мартин Михайлов), Карлос Охене, Ангел Бастунов, Николас Пенев (66-Стилиян Тисовски), Георги Николов

Ботев Враца: Федерико Бариос, Браян Мендоса(56-Бубакар Траоре), Едуардо Кунде, Мартин Христов, Момчил Цветанов, Стефан Велев (87-Луис Фелипе), Диого Барбоса (56-Марио Киконда), Даниел Генов (65-Мартин Смоленски), Спас Георгиев, Марко Мажуга (65-Жан-Пиер Да Силва), Браян Переа

Хебър завърши 1:1 срещу гостуващия Ботев (Враца) в среща от 11-ия кръг на футболната efbet Лига.

Така възпитаниците на Любослав Пенев записаха пети пореден мач без победа в елита, но поне прекъснаха серия от четири последователни загуби.

Христо Янев пък все още няма поражение като наставник на врачани, след като в дебюта му на кормилото на отбора миналия петък Ботев победи Берое с 1:0.

Домакините от Пазарджик имаха леко игрово предимство, което материализираха малко преди почивката. В 44-ата минута при контраатака Момчил Цветанов не успя да изчисти добре една топка пред наказателното поле и Ангел Бастунов се възползва, за да изведе Олексий Збун в чиста позиция в дясно, след което украинецът преодоля Федерико Бариос с удар от десетина метра с първия си гол за сезона и дебютен за него с екипа на пазарджиклии.

Хебър продължи да има териториално предимство и след почивката, но гостите успяха да изравнят в средата на втората част с първия си точен удар. Мартин Смоленски пусна пас в дясно в пеналта, стражът Петър Дебърлиев се размина с топката в опита си да избие пред краката на резервата Бубакар Траоре, който овладя и отблизо вкара в опразнената врата.

В 80-ата минута непокритият в наказателното поле Стефан Велев пропусна отличен шанс да даде аванс на Ботев. Той получи пас от дясно от Браян Переа около точката на дузпата, но стреля над целта.

В 87-ата минута пък Хебър имаше добра възможност да стигне до втори гол, но Федерико Бариос показа рефлекс и отрази удар на Бастунов от десетина метра.

В края врачани пропиляха две обещаващи положения да измъкнат победата. В последната минута Переа беше изведен в чиста позиция в дясно в наказателното поле от Мартин Смоленски, но Дебърлиев успя да блокира опита на нападателя да копне топката над него. Малко по-късно и Траоре имаше шанс в пеналта след пас на Переа, но реши да подава от добра позиция, вместо до стреля към вратата и това се оказа грешно решение.

Хебър е десети в класирането с 12 точки, а Ботев е 11-и с 10 точки след първото си равенство за сезона.