site.btaАкадемик Пловдив победи Шумен в мач от Черноморските игри във Варна

Академик Пловдив победи Шумен в мач от Черноморските игри във Варна
снимка: Данаил Войков/БТА

Академик Пловдив спечели първата среща от турнира по баскетбол от Черноморските игри, който се провежда във Варна. В откриващия мач пловдивчани надделяха на Шумен със 70:63 (19:15, 8:11, 26:10, 17:27).

Символичните домакини от Пловдив решиха изхода от двубоя в третата част, която спечелиха убедително с 26:10, но можеха да изпуснат победата през последната четвърт, в която гостите стопиха повече от 10 точки изоставане. За победителите Томислав Минков завърши с 16 точки, а Тейлър Криймър добави 14 точки и взе 9 борби. За Шумен Джъстин Кохайда реализира 21 точки, а Уилфрийд Ликей добави 15 точки.

Баскетболистите на Академик показаха много добра игра в началото на мача и за малко повече от 5 минути поведоха със 17:5, но с добра серия от 8 поредни точки играчите на Шумен намалиха изоставането си. Гостите започнаха ударно втората част и вкараха седем поредни точки, за да поведат с 22:19. В края на втората четвърт Академик обърна резултата в своя полза и на полувремето пловдивчани водеха с 27:26.

След почивката за почти пет минути и половина игра баскетболистите на Академик реализираха 16 срещу 4 точки и поведоха с 13 точки при 43:30. Три минути и половина преди края на третата част, след кош на Томислав Минков, преднината на домакините стигна до 19 точки – 49:30. Преди последния период авансът на Академик бе 17 точки – 53:36.

В началото на четвъртата част с тройка на Мартин Маринов домакините поведоха с 20 точки при 56:36. Три минути преди края на мача играчите на Шумен с тройка на Дейвид Ролинс намалиха пасива си до 13 точки – 52:65. Малко по-късно, отново след тройка на Дейвид Ролинс, разликата падна до осем точки, но силите на шуменци не стигнаха за обрат и Академик взе мача.

По-късно днес е втората среща от програмата на турнира, която противопоставя домакините от Черно море Тича срещу тима на Ямбол.

Утре надпреварата продължава с нови два мача. От 16:00 часа играят Ямбол и Шумен, а от 18:30 е двубоят между Черно море Тича и Академик Пловдив.

Към 16:58 на 06.08.2024 Новините от днес