site.btaАржентинка спечели титлата от турнира по тенис в Пазарджик

Аржентинка спечели титлата от турнира по тенис в Пазарджик
снимка: АП

Аржентинката Мария Лурдер Карле спечели титлата от турнира по тенис за жени в Пазарджик с награден фонд от 40 000 долара.

В мача за титлата поставената под номер 1 в схемата Карле надигра с категоричното 6:1, 6:2 Чагла Буюкакчай за час и 29 минути.

23-годишната Карле, която е номер 171 в ранглистата на УТА, нямаше големи затруднения в нито един от двата сета и надигра напълно 33-годишната туркиня.

По пътя си към титлата Карле постигна пет победи, като загуби само един сет в четвъртфиналите от сръбкинята Мия Ристич. За аржентинката титлата е 12-а в кариерата в турнира на ниво ITF и трета през този сезон след успехите ѝ в Бостад и Бодрум.

Към 16:18 на 29.08.2024 Новините от днес