site.btaМастърклас на Джони Евънс осигури победата на Манчестър Юнайтед над Бърнли

Мастърклас на Джони Евънс осигури победата на Манчестър Юнайтед над Бърнли
На 35 години Джони Евънс бе най-добрият за Манчестър Юнайтед срещу Бърнли / снимка: АП

Осем години след последния си мач като титуляр за Манчестър Юнайтед Джони Евънс направи триумфално завръщане в редиците на "червените дяволи" и бе с основна заслуга за победата с 1:0 над Бърнли като гост в среща от шестия кръг на Висшата лига.

35-годишният централен бранител, който бе привлечен през лятото със свободен трансфер от Лестър заради сериозните кадрови проблеми в тима, започна двубоя на "Търф Моор" на мястото на контузения Лисандро Мартинес. С представянето си той помогна на гостите да запазят "суха мрежа" едва за втори път този сезон, а освен това даде и асистенцията за единственото попадение в мача, дело на Рубен Фернандеш. Гол на северноирландеца пък бе отменен заради засада на Расмус Хойлунд.

Двубоят бе по-специален за Евънс, тъй като бе под номер 200 за него с екипа на 20-кратните шампиони.

Бърнли започна по-активно мача и в 17-ата минута Зеки Амдуни бе близо до гола, но ударът на нападателя на домакините удари страничната греда от външната страна.

Манчестър Юнайтед отговори в 25-ата минута с гол, който обаче бе отменен. Серхио Регилон центрира от корнер и Джони Евънс с глава прати топката във вратата. Попадението обаче бе отменено след намесата на системата за видеоповторения, тъй като съдиите прецениха, че нападателят Расмус Хойлунд пречи на вратаря Джеймс Трафорд да реагира при удара.

Все пак гостите успяха да поведат секунди преди края на първото полувреме. От центъра на терена Евънс пусна брилянтен пас, зад гърба на отбраната на домакините, който попадна точно на волето на Бруно Фернандеш и за португалеца не бе проблем да се разпише.

През второто полувреме тимът на Бърнли контролираше топката в големи периоди, но така и не успя да намери начин да изравни.

С победата Манчестър Юнайтед събра 9 точки от шест мача и заема девето място, като изпостава с девет точки от шампиона и лидер в класирането Манчестър Сити. Бърнли е на последната 20-а позиция с 1 точка от пет изиграни срещи.