site.btaМилан се наложи срещу Верона в Серия А

Милан се наложи срещу Верона в Серия А
снимка: АП

Милан победи с 1:0 у дома Верона в двубой от петия кръг в шампионата на Италия.

Гол на Рафаел Леао още в осмата минута след асистенция на Оливие Жиру осигури ценния успех в полза на "росонерите", които се изкачиха на второ място във временното класиране с актив от 12 точки, колкото има и Интер Милано.

Близо четвърт час след попадението вратарят на домакините Марко Спортиело се намеси решително след опит за изравняване от страна на Майкъл Фолоруншо.

След почивката Милан умело задържа аванса в своя полза, докато Верона има 7 точки на девета позиция в Серия А след второто си поражение през кампанията.

По-късно тази вечер Ювентус гостува на Сасуоло, докато Лацио приема Монца. В неделя Емполи приема Интер Милано.