site.btaКапитанът на националния отбор на Франция по ръгби Антоан Дюпон получи фрактура на челюстта при победата над Намибия

Снимка: АП

Капитанът на националния отбор на Франция по ръгби Антоан Дюпон стана жертва на жесток сблъсък при рекордната победа в историята на тима му над Намибия с 96:0 и получи фрактура в областта на челюстта, обявиха от федерацията. Той обаче ще остане с отбора.

"Поискахме мнение на хирург, който трябва да определи срока на отсъствие", добавиха от федерацията. Следващият мач на Франция в групите е срещу тима на Италия на 6 октомври.

Дюпон получи тежката травма в 46-ата минута на мача при челен сблъсък с Йохан Дейзъм от тима на Намибия, който получи първо жълт картон, а след това и червен.

Вероятно капитанът ще пропусне срещата с Италия, но е под въпрос и за евентуалния четвъртфинал на "петлите" срещу световния номер 1 в момента Република Ирландия или защитаващия титлата си тим на Южна Африка. Франция вече загуби един от основните си състезатели - Ромен Нтамак, като играчът на Тулуза получи контузия в коляното миналия месец.

Тимът на Франция е един от фаворитите в домакинското първенство, като спечели турнира на Шестте нации наскоро.

Към 12:25 на 26.07.2024 Новините от днес