site.btaБрюж и Бешикташ завършиха наравно в Лигата на конференциите, Динамо Загреб победи Астана

Снимка: АП

Белгийският Брюж и турският гранд Бешикташ завършиха 1:1 в мач от Група "D" на Лига на конференциите. Ханс Ванакен изведе домакините напред в резултата късно в мача и не се виждаха победители, но тимът от Истанбул успя да изравни с попадение на бившия нападател на Евертън Дженк Тосун две минути преди края на редовното време.

В други мач от групата швейцарският Лугано и норвежкият Будьо-Глимт завършиха 0:0, като след първите мачове и четирите отбора спечелиха по една точка.

В Група "C" хърватският гранд Динамо Загреб не остави шансове на казахстанския Астана, където работи българският специалист Саид Ибрахимов, и го победи с 5:1. Два гола за хърватите вкара Бруно Петкович от дузпи, по един добавиха Марко Булат, Антонио Марин и Тибор Халилович. Арменският халф Камо Ховханисян отбеляза почетното попадение за Астана.

В същата група чешкият Пилзен постигна трудна, но важна победа над Балкано от Косово с 1:0 с гол на Лукаш Калвач в 73-ата минута.

В група "В" израелският Макаби Тел Авив се наложи над Брейдаблик исландския Брейдаблик с 3:2. В първия половин час на мача Иван Макон, Еран Захави и бившият футболист на Лудогорец Дан Битон дадоха класическа преднина на Макаби. Кламинт Олсен намали за Брейдаблик преди почивката, а в 55-ата минута отново той оформи крайното 3:2.

В другия мач от групата украинският Заря Луганск и белгийският Гент завършиха 1:1 в полския град Люблин. Гент излезе напред в резултата чрез Хуго Кайперс в 67-ата минута, но само три минути по-късно Едуардо Гереро изравни за символичните домакини.

В Група "А" словашкият Слован Братислава постигна успех над Клаксвик от Фарьорските острови с 2:1. Дени Павлович изведе Клаксвик напред в резултата в началото на второто полувреме, но Владимир Вайс-младши и Александър Гаврич донесоха пълен обрат за Слован. Лил бе победил Олимпия Любляна с 2:0 още в сряда.