site.btaОБНОВЕНА Милев и Нестеров се класираха за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Сърбия, Габриел Донев отпадна

Българите Янаки Милев и Пьотр Нестеров се класираха за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 Милев победи без проблеми Ерик Арутюнян от Беларус с 6:3, 6:4 за 88 минути, след като направи три пробива в мача.

Така той ще срещне в спор за място на полуфиналите сънорадника си и номер 7 в схемата Нестеров, който навакса пасив от 2:4 гейма в решаващия трети сет и елиминира Виктор Йович (Сърбия) със 7:5, 2:6, 7:5 след малко повече от три часа игра.

Габриел Донев отпадна във втория кръг след загуба от водача в схемата Андрей Чепельов (Русия) с 4:6, 6:7(5) за 2:03 часа. Той допусна два пробива в първия сет, а втората част премина с доманация на сервиращите, но Чепельов стигна до успеха в тайбрека и затвори мача.

Българите отпаднаха на четвъртфиналите на двойки. Нестеров и Милев,  поставени под номер 1, загубиха от представителите на домакините Алекса Писарич и Вук Радженович с 6:4, 6:7(2), 6:10 за 1:33 часа. Донев и Николас Буитраго (Колумбия), трети в схемата, отстъпиха пред Якуб Катуч и Радован Михалик (Словакия) с 2:6, 6:7(3) за 76 минути.

Към 21:57 на 19.07.2024 Новините от днес