site.btaВодачката в схемата Онс Жабюр отпадна от турнира по тенис в Гуадалахара, Мария Сакари и Виктория Азаренка продължават на четвъртфиналите

Онс Жабюр, снимка: АП

Поставената под номер 1 в схемата Онс Жабюр (Тунис) отпадна в третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове УТА 1000 в Гуадалахара (Мексико) с награден фонд 2 788 468 долара.

Жабюр беше на две точки от победата, но претърпя поражение от италианката Мартина Тревизан със 7:6(4), 5:7, 3:6 за малко повече от три часа на корта.

Тревизан постига първи успех в кариерата си над Жабюр и втори над тенисистка от топ 10 след победата над Мария Сакари през януари.

Тунизийката спечели първия сет след тайбрек и сервираше за победата при 5:4 във втората част, но загуби подаването си. Италианката взе три поредни гейма и изравни резултата, а в третата част направи два пробива и затвори срещата с първия си мачбол.

На четвъртфиналите Трезиван ще играе с американката Каролин Долхайд, която елиминира осмата поставена Екатерина Александрова (Русия) с 6:1, 6:2.

Втората поставена и миналогодишна финалистка Мария Сакари (Гърция) продължава напред след успех над Камила Джорджи (Италия) с 6:2, 6:2. Следващата й съперничка ще бъде Емилиана Аранго (Колумбия), която надделя над Тейлър Таунсенд (САЩ) със 7:5, 1:6, 6:4.

Номер 3 Каролин Гарсия (Франция) елиминира Хейли Баптист (САЩ) със 7:5, 6:4 и в спор за място на полуфиналите ще има по-сериозен мач срещу номер 10 Виктория Азаренка от Беларус, която постигна успех над седмата в схемата рускиня Вероника Кудерметова с 7:3, 6:1.

Американката София Кенин сложи край на участието в турнира на номер 6 Елена Остапенко (Латвия) след 6:4, 7:5 и на четвъртфиналите ще срещне Лейла Фернандес (Канада), отстранила Ема Наваро (САЩ) с 6:2, 6:3.

Към 05:29 на 06.07.2024 Новините от днес