site.btaДиа Евтимова отпадна в първия кръг на турнир по тенис в Санта Маргерита ди Пула

Диа Евтимова отпадна в първия кръг на турнир по тенис в Санта Маргерита ди Пула
снимка: Българска федерация по тенис

Българката Диа Евтимова отпадна в първия кръг на турнира по тенис в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Стартиралата от квалификациите Евтимова отстъпи на старта пред французойката Ясмин Мансури с 1:6, 6:3, 2:6. Мачът продължи час и 45 минути.

Българката изостана с 0:3 в първия сет и го загуби с 1:6. Във втората част тя започна много мобилизирано, натрупа аванс от 4:0 и след успешното 6:3 изравни резултата.

22-годишната Мансури поведе с 4:1 в третия сет, Диа Евтимова намали на 2:4, но французойката затвори мача с крайното 6:2.

Към 02:18 на 01.07.2024 Новините от днес