site.btaАрсенал победи Евертън и отново е на 2 точки от върха в английската Висша лига

Арсенал победи Евертън и отново е на 2 точки от върха в английската Висша лига
снимка АП

Белгийското крило Леандро Тросар донесе победата на Арсенал с 1:0 над Евертън в среща от 5-ия кръг на Висшата лига. Победата на стадион Гудисън Парк помогна на лондончани да съберат 13 пункта и да се придвижат само на 2 от лидера Манчестър Сити.

Отборът на Микел Артета трябваше да работи усилено за първата си победа на Гудисън Парк от 2017-а година насам. Ясно беше, че Арсенал не беше в най-добрия си вид, но спечели четвъртата си победа в пет мача този сезон.

Без победа Евертън остава в зоната на изпадащите, явно изправяйки се пред нова битка за оцеляване. Миналата година те едва успяха да оцелеят, до голяма степен заради грешки на конкурентите. Днес екипът на Шон Дайш влезе в мача на фона на новината, че клубът ще има нови собственици, след като Фархад Мошири се съгласи да продаде своя дял от 94 процента на американския инвестиционен фонд 777 Partners. Вероятно с четвъртата загуба в пет мача новите кандидат-собственици на Евертън са получили по-ясна идея накъде отиват.

Гостите започнаха по-активно и Габриел Мартинели смяташе, че е дал преднина на Арсенал заради доминацията им, когато вкара от близка дистанция в 19-ата минута. Но опитът му не беше уважен заради засада на Еди Нкетия. Подаването на Мартинели се отклони в Бето и не би трябвало да има засада, но съдиите прецениха, че Еди Нкетия пречи на вратаря. Скоро след това обаче бразилецът се контуди и трябваше да напусне терена. Смяната му Леандро Тросар на по-късен етап от мача щеше да има решаващо участие.

И макар в първите 35 минути Евертън да не ритна нито веднъж по посока вратата на Арсенал, малко по-късно те напразно апелираха за дузпа , когато Абдулайе Дукур нахлу в зоната и падна на земята при съприкосновението си с Уилям Салиба.

Малко след началото на второто полувреме Арно Данжума от Евертън стреля опасно към вратата на гостите и едва не стигна до гол. Но натискът на Арсенал най-накрая се отплати в 69-ата минута. Поредица от подавания разкъса защитата на Евертън и Букайо Сака сръчно подаде кълбоно на Тросар. Белгиецът спокойно прати топката в далечния ъгъл за първия си гол в лигата този сезон.

Първенство на Англия по футбол, срещи от петия кръг:
Борнемут – Челси - 0:0 Евертън – Арсенал - 0:1 от събота: Уулвърхямптън – Ливърпул - 1:3 Астън Вила – Кристъл Палас – 3:1 Фулъм – Лутън – 1:0 Манчестър Юнайтед – Брайтън – 1:3 Тотнъм – Шефилд Юнайтед – 2:1 Уест Хям – Манчестър Сити – 1:3 Нюкасъл – Брентфорд – 1:0 в понеделник: Нотингам - Бърнли временно класиране: 1. Манчестър Сити 5 5 0 0 14:3 15 точки 2. Тотнъм 5 4 1 0 13:5 13 3. Ливърпул 5 4 1 0 12:4 13 4. Арсенал 5 3 1 0 9:4 13 5. Брайтън 5 4 0 1 15:7 12 6. Уест Хям 5 3 1 1 10:7 10 7. Астън Вила 5 3 0 2 11:10 9 8. Кристъл Палас 5 2 1 2 6:7 7 9. Фулъм 5 2 1 2 5:10 7 10. Брентфорд 5 1 3 1 8:6 6 11. Нюкасъл 5 2 0 3 8:7 6 12. Нотингам 4 2 0 2 6:6 6 13. Манчестър Юнайтед 5 2 0 3 6:10 6 14. Челси 5 1 2 2 5:5 5 15. Борнемут 5 0 3 2 4:8 3 16. Уулвърхямптън 5 1 0 4 5:11 3 17. Шефилд Юнайтед 5 0 1 4 5:9 1 18. Евертън 5 0 1 4 2:9 1 19. Лутън Таун 4 0 0 4 2:10 0 20. Бърнли 3 0 0 3 3:11 0

Към 23:15 на 05.07.2024 Новините от днес