site.btaБалкан триумфира в баскетболния турнир за Купата на Плевен

Балкан триумфира в баскетболния турнир за Купата на Плевен
снимка: БК Балкан Ботевград

Шампионът на България по баскетбол за мъже Балкан победи домакините от Спартак със 101:91 (31:21, 21:23, 28:20, 21:27) във финала на приятелския турнир за Купата на Плевен и ликува с трофея.

Ботевградчани имаха преимущество по време на мач в зала "Балканстрой", като на почивката водеха с 52:44. Двата състава продължиха с резултатната игра, а след третата част резултатът бе 80:64 в полза на Балкан.

На полуфиналите в събота баскетболистите на Балкан се справиха Работнички Скопие от Република Северна Македония с 86:83, докато Спартак Плевен победи сръбския КК Чачак 94 със 77:66.

По-рано през деня отборът на Работнички спечели третото място в надпреварата след като надигра КК Чачак 94 със 76:66.

Воденият от старши треньора Петър Златанович тим на Балкан продължава с подготовката си за новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже на румънска земя, където ще играе две контроли срещу отбора на Крайова на 23 и 24 септември.

Към 19:30 на 04.07.2024 Новините от днес