site.btaГол и асистенция на Головин не стигнаха да Монако за победа при гостуването на Лориен

снимка: АП

Монако направи реми 2:2 при гостуването си на Лориен в мача от 5-ия кръг на френското футболно първенство.

Резултатът бе открит от нападателя на домакините Тосин Айегун още във 2-ата минута. В 17-ата минута руският халф на гостите Александър Головин изравни резултата след пас на Юсуф Фофана. Това е втори гол за Головин в настоящия сезон на Лига 1.

През втората част в 69-ата минута руснакът даде асистенция на Фоларин Балогун, който изведе монегаските напред. В 90+7-ата минута полузащитникът на Лориен Ромен Февр отбеляза гол и спаси тима си от поражение.

Защитникът Бенжамен Менди, който беше оправдан за изнасилване от британски съд през юли, се завърна в професионалния футбол като влезе като резерва за Лориен за последните 20 минути. 29-годишният Менди игра за последно за Манчестър Сити през август 2021 г. Той подписа с Лориен с двугодишен договор.

Монако има 11 точки и води в класирането на Лига 1. Лориен е на 11-о място с 6 точки.