site.btaРБ Лайпциг, Щутгарт, Хофенхайм и Волфсбург записаха трета победа в първенството на Германия

Матс Хумелс се радва след втория гол във вратата на Фрайбург. снимка: АП

Борусия (Дортмунд) победи Фрайбург като гост в луда среща от 4-ия кръг на първенството по футбол на Германия, а РБ Лайпциг комфортно взе три точки с 3:0 на свой терен над Аугсбург и се изкачи на 3-о място в класирането. Но не само Биковете от Лайпциг имат 3 победи от четири мача, а това днес постигнаха още Щутгарт, Хофенхайм и Волфсбург.

Матс Хумелс вкара два гола за Борусия (Дортмунд), в това число и за 3:2 в 88-ата минута при визитата на Фрайбург. Домакините водеха с 2:1 след края на първата част, като обърнаха хода на срещата в 6-ата минута на добавеното време. Но жълто-черните промениха хода на мача с три безответни гола през втората част, два от които в 88-ата и 92-ата минути. Така миналогодишните шампиони продължават без поражение, но пък се върнаха на пътя на победите след две поредни драматични равенства. Дониел Мален и Марко Ройс вкараха другите две попадения – за 2:2 и за крайното 2:4.

Фрайбург, който миналата кампания завърши на 5-о място, днес остана с 10 души осем минути преди края заради червен картон на Николас Хьофлер. Тимът заема в момента 9-о място с 6 точки.

РБ Лайпциг стигна до три попадения преди почивката. Шави Симонс откри резултата още в 6-ата минута с летящ плонж с глава, засичайки центриране на Лоис Опенда. Същият Опенда пък удвои пет минути по-късно с технично изпълнение, а Симонс му върна жеста с пас. Давид Раум оформи крайното 3:0 в 27-ата минута.

С хеттрик на Серхиу Гюраси миналогодишният опашкар Щутгарт отнесе с 3:1 Майнц и също има 9 точки. Хофенхайм откри резултата още в 1-ата минута чрез Андрей Крамарич срещу Кьолн, а Флориан Грилич вкара за 2:0 в 28-ата минута с удар точно от центъра. Макс Байер вкара за 3:0 7 минути след началото на второто полувреме и подпечата успеха, а домакините – останали с 10 човека, върнаха само един гол.

Волфсбург показа сериозно израстване и не позволи на устремения тим на Унион (Берлин) да се надява дори на точка. Датчанинът Йонас Винд даде преднина на Вълците в 12-ата минута, а сънародникът му Йоаким Маеле донесе победата с мощен диагонален удар след половин час игра. Берлинчани, които претърпяха втора поредна загуба, вкараха за 1:1 чрез Робин Гозенс.

Първенство на Германия, срещи от 4-ия кръг:
РБ Лайпциг - Аугсбург 3:0 Волфсбург - Унион Берлин 2:1 Майнц 05 - Щутгарт 1:3 Фрайбург - Борусия Дортмунд 2:4 Кьолн - Хофенхайм 1:3 по-късно днес: Бохум - Айнтрахт Франкфурт в неделя: Хайденхайм - Вердер Бремен Дармщад - Борусия Мьонхенгладбах от петък: Байерн Мюнхен - Байер Леверкузен - 2:2 класиране: 1. Байер Леверкузен 4 3 1 0 13:5 10 точки 2. Байерн Мюнхен 4 3 1 0 11:4 10 3. РБ Лайпциг 4 3 0 1 13:4 9 4. Щутгарт 4 3 0 1 14:6 9 5. Хофенхайм 4 3 0 1 10:6 9 6. Волфсбург 4 3 0 1 7:5 9 7. Борусия Дортмунд 4 2 2 0 8:5 8 8. Фрайбруг 4 2 0 2 5:10 6 9. Унион Берлин 4 2 0 2 9:7 6 10. Айнтрахт Франкфурт 3 1 2 0 3:2 5 11. Вердер Бремен 3 1 0 2 4:5 3 12. Аугсбург 4 0 2 2 7:12 2 13. Бохум 3 0 2 1 3:8 2 14. Кьолн 4 0 1 3 3:7 1 15. Хайденхайм 3 0 1 2 4:7 1 16. Борусия Мьонхенгл 3 0 1 2 5:9 1 17. Майнц 05 4 0 1 3 3:12 1 18. Дармщад 3 0 0 3 2:10 0

Към 14:19 на 24.07.2024 Новините от днес