site.btaКазахстан поведе на България за Купа "Дейвис" след победа на Тимофей Скатов срещу Димитър Кузманов

Кузманов загуби първия сингъл срещу Казахстан, снимка БТА

Националният отбор на България отстъпва с 0:1 победи срещу Казахстан в двубоя между двата тима от Световна група I на турнира за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

В първия сингъл от мача първата ракета на страната Димитър Кузманов загуби от Тимофей Скатов с 6:3, 4:6, 3:6 за 2:47 часа, след като изпита стомашно неразположение в края на втория и началото на третия сет.

Пловдивчанинът първи стигна до пробив в мача за 3:1, но в следващия загуби подаването си. Българинът веднага обаче успя да вземе отново сервис гейма на съперника си за 4:2, след това взе аванс от 5:2, а в деветия гейм успя да затвори сета при третата си възможност.

Във втората част Скатов започна с ранен пробив и поведе с 3:0, но Кузманов показа характер и успя да изравни 3:3. При 4:5 българинът се почувства зле заради стомашно неразположение и загуби сервис гейма си. Така тенисистът от Казахстан направи 6:4 и изравни резултата.

Почивката между втория и третата част беше по-дълга, тъй като и двамата тенисисти имаха физически проблеми, но се завърнаха на корта.

В решителната част Кузманов продължи да има сериозни здравословни проблеми и изостана с 0:3 и 1:5. Той не се предаде и намали на 3:5, но след това Скатов затвори двубоя на собствен сервис с втория си мачбол.

Националите бяха подкрепяни от своите фенове, изпълнили до краен предел кортовете на ОББ Български национален тенис център (БНТЦ) в Борисовата градина, но и Казахстан имаше своя агитка.

Във втория сингъл след малко един срещу друг ще се изправят Янаки Милев (569 в световната ранглиста на АТП) и първият избор на казахстанците Александър Бублик (номер 29).

Програмата в неделя ще започне със срещата на двойки, за която са заявени Александър Лазаров и Александър Донски срещу Александър Недовесов и Андрей Голубьов. Следват мачовете на сингъл между първите ракети Кузманов срещу Бублик, а след това Милев срещу Скатов.

Към 00:17 на 25.07.2024 Новините от днес