site.btaБайерн и Леверкузен разделиха по една точка в оспорвано дерби от петия кръг на Бундеслигата

снимка: АП

Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен отбелязаха късни голове при драматично равенство 2:2 в дербито на петия кръг на Бундеслигата, което остави Леверкузен на върха в таблицата.

Двата отбора започнаха мача като единствените с пълен актив от 9 точки след първите три кръга и срещата се очакваше с голям интерес.

Многомилионната придобивка на баварците Хари Кейн откри резултата в 7-а минута с глава след центриране на Лерой Сане.

Това не смути гостите, които изравниха чрез Алехандро Грималдо от пряк свободен удар в 24-а минута.

И двата отбора имаха много шансове за гол в следващите минути, но отлични изяви на вратарите  Свен Улрайх и Лукас Храдецки запазиха равенството до последните минути.

В 86-а минута Леон Горецка стреля мощно и направи Храдецки безпомощен, давайки отново аванс на Байерн в резултата.

Баварците се виждаха победители, но в добавеното време Леверкузен получи дузпа и Ексекиел Паласиос реализира за крайното 2:2.

Леверкузен е лидер с 10 точки, колкото има и втория Байерн, но по-лоша голова разлика.

Срещи от четвъртия кръг на футболното първенство на Германия: Байерн Мюнхен - Байер Леверкузен - 2:2 днес играят: РБ Лайпциг - Аугсбург Фрайбург - Борусия Дортмунд Волфсбург - Унион Майнц 05 - Щутгарт Кьолн - Хофенхайм Бохум - Айнтрахт Франкфурт в неделя: Хайденхайм - Вердер Бремен Дармщад - Борусия Мьонхенгладбах класиране: 1. Байер Леверкузен 4 3 1 0 13:5 10 точки 2. Байерн Мюнхен 4 3 1 0 11:4 10 3. Щутгарт 3 2 0 1 11:5 6 4. РБ Лайпциг 3 2 0 1 10:4 6 5. Унион Берлин 3 2 0 1 8:5 6 6. Хофенхайм 3 2 0 1 7:5 6 7. Волфсбург 3 2 0 1 5:4 6 8. Фрайбруг 3 2 0 1 3:6 6 9. Борусия Дортмунд 3 1 2 0 4:3 5 10. Айнтрахт Франкфурт 3 1 2 0 3:2 5 11. Вердер Бремен 3 1 0 2 4:5 3 12. Аугсбург 3 0 2 1 7:9 2 13. Бохум 3 0 2 1 3:8 2 14. Кьолн 3 0 1 2 2:4 1 15. Хайденхайм 3 0 1 2 4:7 1 16. Борусия Мьонхенгладбах 3 0 1 2 5:9 1 17. Майнц 05 3 0 1 2 2:9 1 18. Дармщад 3 0 0 3 2:10 0

Към 09:24 на 26.07.2024 Новините от днес