site.btaПСЖ допусна първа загуба за сезона, два гола на Мбапе не стигнаха на парижани срещу гостуващия Ница

снимка: АП

Шампионът Пари Сен Жермен допусна първа загуба за сезона след домакинско поражение с 2:3 от Ница на „Парк де Пренс“ в първи мач от петия кръг на френската Лига 1.

Два гола на суперзвездата Килиан Мбапе се оказаха недостатъчни за парижани срещу амбициозния тим на Ница, който с втория си успех за сезона се изкачи на второ място в класирането с 9 точки, една повече от третия ПСЖ.

За Ница с два гола и асистенция се отличи нигерийският нападател Терем Мофи.

Ница поведе с гол на Мофи в 21-а минута, а осем минути по-късно Мбапе изравни след асистенция на Ашраф Хакими.

Гостите отново излязоха напред в резултата в 53-а минута, когато Гаетан Лабор получи пас от Мофи и прати топката в левия ъгъл на Донарума за 2:1.

Героят за Ница в този мач Терем Мофи вкара втория си гол в мача в 69-а минути и смълча трибуните на "Парк де Пренс".

В края домакините натиснаха и стигнаха до втори гол, като отново точен бе Мбапе, който получи асистенция от новото попълнение Рандал Коло Муани.

Срещи от петия кръг на френската Лига 1: Пари Сен Жермен - Ница - 2:3 днес играят: Рен - Лил Ланс - Метц в неделя: Лориен - Монако Страсбург - Монпелие Клермон - Нант Реймс - Брест Олимпик Марсилия - Тулуза Олимпиок Лион - Льо Авър временно класиране: 1. Монако 4 3 1 0 13:5 10 точки 2. Ница 5 2 3 0 7:4 9 3. Пари Сен Жермен 5 2 2 1 10:6 8 4. Марсилия 4 2 2 0 7:4 8 5. Реймс 4 2 1 1 8:5 7 6. Лил 4 2 1 1 5:5 7 7. Брест 4 2 1 1 5:5 7 8. Рен 4 1 3 0 8:4 6 9. Страсбург 4 2 0 2 4:6 6 10. Льо Авър 4 1 2 1 8:6 5 11. Лориен 4 1 2 1 5:5 5 12. Тулуза 4 1 2 1 5:6 5 13. Метц 4 1 2 1 6:9 5 14. Монпелие 4 1 1 2 7:7 4 15. Нант 4 0 2 2 5:8 2 16. Клермон 4 0 1 3 4:9 1 17. Ланс 4 0 1 3 4:10 1 18. Олимпик Лион 4 0 1 3 3:10 1

Към 09:33 на 26.07.2024 Новините от днес