site.btaШвейцария, Румъния и Израел постигнаха победи в европейските квалификации

Швейцария, Румъния и Израел постигнаха победи в европейските квалификации
Снимка: АП

Футболните отбора на Швейцария, Румъния и Израел се поздравиха с победи в европейските квалификации в Група "I".

Швейцарците се наложиха над тима на Андора с 3:0 в Сион. Седрик Итен откри головата сметка за домакините след асистенция на капитана Гранит Джака, а самият Джака удвои резултата в края на мача. Джердан Шакири оформи крайното 3:0 от дузпа в добавеното време на срещата.

Тимът на Румъния надигра Косово с късни голове за 2:0 в Букурещ. Мачът бе прекъснат за 50 минути, след като косоварите напуснаха терена в знак на протест за това, че от румънските фенове вдигнаха транспаранти с "Косово е Сърбия" и провокиращи скандирания на домакините. Румъния рискува много сериозно наказание от УЕФА. Мачът бе особено драматичен, като Ведат Мурики от Косово получи червен картон в края на първото полувреме, а Николае Станчу от домакините пропусна дузпа след час игра. Румънците все пак стигнаха до първа победа в последните си четири мача, след като Станчу се реваншира и бе точен в 83-ата минута, а след това и Валентин Михаила направи 2:0 в добавеното време.

В последния мач от групата тимът на Израел постигна изстрадан успех над Беларус с попадение на Гавриел Каниховски в последните секунди.