site.btaШвеция запази шансове за класиране на европейското след категорична победа над Естония, Андора и Беларус не излъчиха победител

Швеция надделя безпроблемно над Естония / снимка: АП

Швеция запази шансове за директно класиране на европейското първенство по футбол след победа с 5:0 при визитата си на Естония в среща от квалификационна група "F".

Скандинавците стигнаха до втория си успех в квалификациите по много убедителен начин. На "Льо Кок Арена" в Талин още до почивката те реализираха три гола чрез Виктор Гьокереш, Деян Кулушевски и Александър Исак.

Шведите продължиха да атакуват неуморно и през вторите 45 минути и бяха възнаградени с нови два гола. Техни автори станаха Робин Куасон и Виктор Клаесон в последния четвърт час на срещата.

С победата Швеция събра 6 точки от 4 мача и изостава с четири от лидерите Белгия и Австрия. Естония е на дъното на класирането в групата с 1 точки, колкото има и Азербайджан.

В група "I" Андора и Беларус направиха равенство 0:0 в Андора ла Вела.

Двубоят предложи много борба, но малко възможности за гол и логично завърши без победител.

Срещата ще се запомни най-вече с появата в игра в последните секунди на защитника на домакините Илдефонс Лима. За 43-годишния бранител това бе последен мач с екипа на националния отбор, за който той дебютира през далечната 1997 година. С днешната си поява той стана най-възрастният играч, участвал в мач от европейски квалификации и е един от тримата заедно с уелсеца Били Мередит и финландеца Яри Литманен, играл за националния си отбор в четири различни десетилетия.

Мачове от квалификациите за европейското първенство по футбол през 2024 година: група "F": Азербайджан - Белгия 0:1 Естония - Швеция 0:5 Австрия - почива временно класиране: 1. Белгия 4 3 1 0 8:1 10 точки 2. Австрия 4 3 1 0 9:3 10 3. Швеция 4 2 0 2 10:5 6 4. Естония 4 0 1 3 2:11 1 5. Азербайджан 4 0 1 3 2:11 1 група "I": Андора - Беларус 0:0 по-късно днес Косово - Швейцария Румъния - Израел временно класиране: 1. Швейцария 4 3 1 0 12:3 10 точки 2. Румъния 4 2 2 0 6:3 8 3. Израел 4 2 1 1 5:6 7 4. Беларус 5 1 1 3 4:10 4 5. Косово 4 0 3 1 3:4 3 6. Андора 5 0 2 3 3:7 2

Към 22:26 на 24.07.2024 Новините от днес