site.btaДобруджа, Янтра (Габрово) и Спартак (Плевен) продължават напред за Купата на България, Беласица отпадна от турнира

Снимка: Фейсбук на Янтра

Три професионални футболни отбора от Втора лига - Добруджа, Янтра (Габрово) и Спартак (Плевен), продължават към първия кръг в турнира за Купата на България. Изненадата поднесе Септември 98 (Тервел), който се наложи над Беласица (Петрич) с 1:0 и го елиминира от турнира. В 39-ата минута на срещата Митко Михалев успя да се пребори с двама защитници на гостите и центрира, а Георги Георгиев вкара с глава победното попадение за тима от Тервел.

Добруджа успя да се наложи над Черноломец в Попов с 1:0, като единствения гол вкара опитният Емануил Манев в 44-ата минута.

Янтра (Габрово) по-лесно си свърши работата срещу Саяна в Хасково, като се наложи с 3:0. Попаденията паднаха в края на мача - Петър Казаков откри резултата в 70-ата минута, Дани Младенов удвои десет минута по-късно, а Емо Колев оформи крайното 3:0 в добавеното време.

Спартак (Плевен) победи като гост Септември (Гложене) с 3:0 в мач, който започна с 15 минути закъснение. Два гола за плевенчани вкара Христов през първата част, Чернаков направи успеха класически в 56-ата минута.

Жребият за първия кръг на Купата на България, когато се включват и елитните отбори, ще се тегли на 1-ви ноември.

Към 16:16 на 26.07.2024 Новините от днес