site.btaОще три отличия за България от Европейските игри за спортисти със Синдром на Даун

снимка БТА

Българските състезатели спечелиха още три медала във втория състезателен ден на Европейските игри за спортисти със Синдром на Даун, които се провеждат в италианския град Падуа.

Към сметката си с отличия възпитаниците на Федерацията по адаптирана физическа активност, ръководена от Слав Петков, прибавиха злато и два бронзови медала.

След първото място в спринта на 100 метра, сега Александър Асенов спечели втора титла като триумфира в трибоя със сбор от 2347 точки.

Радена Ангeлова пък се поздрави с още два бронза - трето място в трибоя с актив от 1671 точки и на скок дължина с постижение от 2.54 метра.

В първия ден Ангелова заедно с Рамонола Сикандер, Боян Вандов и Александър Асенов финишираха трети в смесената щафета 4 по 100 метра.

До момента българските състезатели имат седем медала от Игрите - два златни и пет бронзови. До края на надпреварата България ще има представители в дисциплините тласкане на гюле, 200 и 1500 метра.

Към 11:17 на 30.08.2024 Новините от днес