site.btaОбрат изпрати Изабелла Шиникова на полуфиналите на турнира във Фридек Мистек

Обрат изпрати Изабелла Шиникова на полуфиналите на турнира във Фридек Мистек
Изабелла Шиникова / снимка: БФТ

Поставената под номер 1 в схемата Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей във Фридек Мистек, Чехия с награден фонд от 25 000 щатски долара.

В четвъртфиналите българката надигра поставената под номер 7 Мая Хвалинска от Полша с 2:6, 6:4, 6:0 за 2 часа и 3 минути игра.

Шиникова загуби първия сет и изоставаше с 1:3 гейма във втория, но успя да намери сили и да направи впечатляващ обрат, като спечели 11 от следващите 12 гейма.

В събота за място на финала Шиникова ще спори с победителката от мача между чехкинята Джули Струплова и шведката Лиса Заар.

Към 03:23 на 06.07.2024 Новините от днес