site.btaСалернитана и Специя не се победиха в мач с четири гола, Петко Христов не игра

Салерно, 8 февруари (БТА)
Отборите на Салернитана и Специя завършиха 2:2 в последния мач от 24-тия кръг в Серия "А".
Всички голове на "Стадио Ареки" в Салерно паднаха в първия половин час. Симоне Верди откри за домакините в третата минута с гол директно от фаул, но в 12-ата минута Рики Манай изравни от дузпа.
Нов зрелищен гол на Верди от фаул обаче даде преднина на домакините от 2:1 в 16-ата минута, но Специя получи нова дузпа половин час след началото на мача. Този път точен от бялата точка бе Даниеле Верде.
До края на мача обаче нови голове не паднаха, а българският национал Петко Христов остана на пейката за гостите и не се появи в игра.
В класирането новакът Салернитана остава на последното 20-о мястос 11 точки, докато Специя е на 15-а позиция с 26, като тимът взе 10 точки в последните четири кръга.