site.btaС два гола на Роберт Левандовски Полша прекърши Фарьорските острови, Чехия стигна само до равенство с Албания

След като се разписа в последните два мача за Барселона, Роберт Левандовски пренесе формата си и в националния отбор на Полша, след като сам донесе успеха с 2:0 над Фарьорските острови в европейските квалификации.

В група Е след нулево първо полувреме Левандовски откри резултата от дузпа в 73-ата минута. Тя беше отсъдена заради игра с ръка на Одмар Фаерьо, след това прегледана със системата за видеоповторения (ВАР) и потвърдена. 35-годишният таран вкара, а 10 минути по-късно удвои след чудесно подаване на Карол Свидерски.

Полша събра 6 точки и се нарежда на 3-о място, изоставайки на 2 от лидера Чехия и на 1 от 2-ия в подреждането Албания. Именно Чехия изпусна да дръпне още в таблицата след 1:1 срещу бойкия тим на Албания. Чехите взеха преднина в 56-ата минута чрез Вацлав Черни, който се възползва от перфектен пас на капитана Томас Соучек. Попадението беше преглеждано дълго с помощта на ВАР, а минути по-рано съдията Антъни Тейлър отмени друго по същия начин за домакините. И след като изпуснаха доста ситуации, домакините бяха наказани 10 минути по-късно. Албания изравни при единствения си удар в очертанията на вратата. Недим Байрами вкара много красив гол, отнемайки топката пред дъгата на наказателното поле от Алекс Крал. След това направи две крачки в страни и с десния крак я изпрати под гредата, без шанс за вратаря Иржи Павленка да реагира.

В група Н фаворитите от Дания нямаха никакви проблеми със Сан Марино и ги сразиха с 4:0. Пиер-Емил Хьойберг откри резултата в 26-ата минута, а 120 секунди по-късно Йоаким Маеле удвои. Йонас Винд направи 3:0 в 40-ата, а в 90-ата Юсуф Поулсен фиксира крайния резултат.

Словения записа трета победа в групата и върви наравно с Дания с по 10 точки след успех с 4:2 над Северна Ирландия. Два гола вкара Андраж Шпорар, дал преднина за 1:0 в 3-ата минута и след това забил з 4:2 в 56-ата. Бенямин Шешко също беше точен за словенците, а капитанът на Северна Ирландия Джони Еванс първо си вкара автогол за 2:1 за домакините, а малко след началото на втората част порази и правилната врата.

Европейски квалификации – група Е: Полша – Фарьорски острови 2:0 Чехия – Албания 1:1 Класиране: 1. Чехия 4 2 2 0 7-2 8 2. Албания 4 2 1 1 6-3 7 3. Полша 4 2 0 2 6-6 6 4. Молдова 4 1 2 1 4-5 5 5. Фарьорски о-ви 4 0 1 3 2-9 1

Европейски квалификации – група Н: Казахстан – Финландия 0:1 Дания – Сан Марино 4:0 Словения – Северна Ирландия 4:2 Класиране: 1. Финландия 5 4 0 1 11-3 12 2. Дания 5 3 1 1 11-5 10 3. Словения 5 3 1 1 9-6 10 4. Казахстан 5 3 0 2 8-5 9 5. Северна Ирландия 5 1 0 4 4-7 3 6. Сан Марино 5 0 0 5 0-17 0

Към 14:06 на 11.06.2024 Новините от днес