site.btaЙелена Остапенко се оплака от програмата на Откритото първенство на САЩ след отпадането си в четвъртфиналите

Йелена Остапенко се оплака от програмата на Откритото първенство на САЩ / снимка: АП

Латвийката Йелена Остапенко критикува организаторите на Откритото първенство на САЩ по тенис заради програмата, която съставиха за четвъртфиналите.

29-годишната Остапенко бе поставена да играе още в първия мач от програмата във вторник. Тя отстъпи с 0:6, 2:6 на американката Коко Гоф.

"Когато излезе програмата, видях, че играя в първия мач и си казах, че това е малко странно. Бях малко изненадана, но не по приятен начин", обясни на пресконференцията след срещата бившата шампионка от "Ролан Гарос".

В предишния кръг Остапенко отстрани водачката в схемата и защитаваща титлата си Ига Швьонтек. Двубоят премина в три сета и завърши минути преди полунощ в неделя. Така тя имаше по-малко от 36 часа между края на срещата с Швьонтек и началото на тази с Гоф.

"Мисля, че за Коко програмата бе по-добра. Тя игра рано в неделя, а аз бях на корта до полунощ. След победата ми над Швьонтек ми казаха, че и срещу Гоф ще играя във вечерната сесия", оплака се първата ракета на Латвия.

Към 01:22 на 26.07.2024 Новините от днес