site.btaТрета поредна победа помогна на Атлетик (Билбао) да се доближи само на точка от европейските квоти в испанското първенство

Билбао, 8 февруари (БТА).
Атлетик (Билбао) се приближи още до местата за европейските клубни турнири, след като се наложи с 2:1 над Еспапьол в среща от 23-ия кръг на Примера дивисион.
Ойхан Сансет и Иниго Мартинес вкараха головете през първото полувреме, за да гарантират успеха и актив от 34 точки. Така баските се доближиха само на точка от регионалния си съперник Реал Сосиедад и на 4 точки от 4-ия Барселона.
Това е втора поредна победа за Атлетик и трета в последните четири мача, като преди това се утвърдиха като отбора с най-много равенства през този сезон. Атлетик (Билбао) може да се похвали и с елиминиране на Реал (Мадрид) миналата седмица и на Барселона на по-ранен етап в турнира за Купата на Испания. Сега в четвъртък те приемат Валенсия в първи полуфинал.
Еспаньол, който откри резултата още в 3-ата минута чрез Тони Вилхена след асистенция на Хави Пуадо, остава на 13-о място в Ла Лига. Момчетата на Висенте Морено обаче остават с пет поредни мача без победа във всички турнири.
Ойхан Санчес изравни само след две минути след подаване на ветерана Раул Гарсия и вече има 5 попадения от началото на сезона, което го прави най-резултатен състезател в тима заедно с Иняки Уилямс. Мартинес прониза с мощен изстрел вратаря на гостите Диего Лопес в 16-ата след подаване на Дани Вивиан.