site.btaФранция загуби срещу Румъния на Евро 2023 по волейбол за мъже

Франция загуби срещу Румъния на Евро 2023 по волейбол за мъже
снимка: CEV

Франция загуби с 1:3 (23:25, 25:16, 18:25, 21:25) срещу Румъния в мач от груповата фаза на Европейското първенство по волейбол за мъже, което се провежда в Италия, България, Република Северна Македония и Израел.

В Тел Авив "петлите" допуснаха първото си поражение по време на шампионата, но остават начело в класирането в група "D" след победи в предходните си три срещи.

Френският отбор беше на ниво единствено във втората част, когато спечели с 25:16. Румънците имаха превъзходство при болката и се възползваха от повечето грешки на Франция.

Най-резултатен за победителите стана Роберт Ачобанитей с 20 точки. За "петлите" с 19 точки се отличи Стефен Бойер.

Румъния има 3 поредни победи и 2 поражения до момента, на втора позиция в класирането след лидера Франция.

В среща от група "А" в Анкона тимът на Сърбия спечели с 3:0 (25:16, 25:23, 25:22) срещу Естония. Сърбите, които заеха четвърта позиция в класирането на Евро 2021, нямаха проблеми срещу естонците и приключиха двубоя за 82 минути.

Дражен Лубурич беше най-резултатен за победителите с 18 точки. Март Тамеару се отличи с 11 точки в полза на Естония.

Сърбия е на втора позиция в класирането с актив от 9 точки, колкото има и Италия, но с един изигран двубой по-малко. Естонците се намират на четвърта позиция до момента.

Към 14:19 на 24.07.2024 Новините от днес