site.btaГермания и Полша продължават без загуба на Европейското първенство по волейбол за мъже

снимка: АП, архив

Германия постигна трета поредна победа на Европейското първенство по волейбол за мъже, което се провежда в България, Република Северна Македония, Израел и Италия.

Германците се наложиха над Белгия с 3:2 (22:25, 17:25, 25:15, 25:22, 15:12) в среща от група А в Анкона след като изоставаха с 0:2 гейма. Те заемат втора позиция във временното класиране след Италия, чийто тим също е с три успеха. Белгийците са пети с три поражения от три изиграни мача.

Най-резултатен за Германия бе Георг Грозер с 22 точки, а Антон Бреме добави 12.

Естония стигна до първата си победа в същата група, надделявайки над Швейцария с 3:2 (25:18, 25:21, 22:25, 21:25, 15:13) и вече е с актив 1-3 на четвъртото място. За Швейцария, чийто състав е последен, шести в класирането, загубата бе трета поредна.

Първите четири отбора от групата ще се класират за топ 16, присъединявайки се към 12 други, който ще се включат от останалите три групи.

Подобно на Германия, тимът на Полша също продължава без загуба на Европейското първенство. Поляците надиграха Република Северна Македония 3:0 (25:12, 25:21, 25:14) в мач от група С в Скопие и оглавяват временното подреждане. Отборът на Република Северна Македония заема третото място с две победи и една поражение.

Бартош Беднож се отличи със 17 точки, а Томаш Форнал допринесе за успеха на Полша с 16 точки.

Черна гора победи Дания с 3:1 (18:25, 31:29, 25:22, 25:23) в същата група и постигна дебютен успех на шампионата. Черногорците са пети с актив 1-2, а датчаните са шести, последни с три загуби.

В група D в Тел Авив Португалия се справи с Израел с 3:0 (25:22, 25:21, 25:12) и държи втората позиция във временното класиране, а израелците са четвърти с еднакъв баланс 2-2.

Румъния също вече е с две победи от четири мача след като се наложи срещу Гърция с 3:1 (25:16, 25:18, 23:25, 25:20), като гърците са последни, шести в подреждането с един успех и три загуби.

Към 16:15 на 24.07.2024 Новините от днес