site.btaМартин Сурилов и Здравко Здравков спечелиха 52-ото издание на рали "България"

Мартин Сурилов и Здравко Здравков спечелиха 52-ото издание на рали "България"
снимка: Пресцентър на рали "България"

Мартин Сурилов и Здравко Здравков (Citroen C3 Rally2) спечелиха 52-ото издание на рали "България". Екипажът на "MS Rally Team" се справи с изключително силна конкуренция и завърши с преднина от над две минути пред световните шампиони за 2016 година Симоне Темпестини/Серджиу Иту (Porsche 997 RGT). На трето място завърши екипажът Антон Титов/Александър Спиров (Skoda Fabia R5).

Следобедните отсечки в последния ден на надпреварата преминаха с по-малко напрежение в челото. Мартин Сурилов успяваше да контролира своето темпо, след като Симоне Темпестини не бе заплаха за първото място. Все пак румънският пилот записа няколко етапни победи и зарадва феновете с атрактивния си автомобил. Третият в състезанието Антон Титов успешно изгради своята стратегия през уикенда, която му донесе третото място в най-престижното състезание в страната.

Победители при автомобилите със задвижване на предните колела и в клас RC4 са Никола Мишев/Петър Сивов (Peugeot 208 Rally4), които въпреки сериозната конкуренция стигнаха до първото място. На втора позиция в RC4 с изоставане от 17,4 секунди завършиха Кирил Тодоров/Ангел Башкехайов (Peugeot 208 R2), които бяха в пряка битка с Денис Станчовски/Недялко Сивов (Peugeot 208 R2). Станчовски и Сивов претърпяха инцидент малко след старта на последния етап от ралито, изпускайки възможността за добро представяне в рали "България".

На трето място в клас RC4 и третият най-бърз екипаж при автомобилите задвижвани на предните колела е този на Екатерина Стратиева/Георги Аврамов (Opel Corsa Rally4).

Към 10:20 на 23.07.2024 Новините от днес