Мач от осмия кръг в Първа футболна лига:

голмайстори: 0:1 Дюкенс Назон 18, 0:2 Тобиас Хайнц 20, 0:3 Джонатан Линдсет 63
жълти картони: Викторио Вълков, Тиаго Сейхас (Берое); Тобиас Хайнц, Тибо Вион, Амос Юга (ЦСКА-София)
стадион "Берое", Стара Загора
състави
Берое: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Франко Рамос, Франческо Селесте (81-Бруно Шмуц), Лучано Скуадроне, Жорди Говея (81-Божидар Пенчев), Франсиско Политано (69-Илиян Стоянов), Викторио Вълков (46-Енцо Еспиноса), Едуин Ласо, Тиаго Сейхас, Майк Севайос
ЦСКА-София: Густаво Бусато, Иван Турицов (90-Асен Дончев), Браян Кордоба, Християн Петров, Амос Юга, Тибо Вион (68-Сайней Санянг), Марселино Кареас (89-Жараир Шагоян), Тобиас Хайнц (83-Станислав Шопов), Майкъл Естрада (83-Матиас Фаетон), Джонатан Линдсет, Дюкенс Назон

ЦСКА-София спечели лесно с 3:0 като гост срещу Берое в мач от осмия кръг от Първа лига, постигайки втори успех в последните си три двубоя.

"Червените" бяха значително по-активни в самото начало и в рамките на само две минути достигнаха до две решителни попадения. В 18-ата минута Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар, Амос Юга спря топката на Дюкенс Назон, който с платен удар я вкара в мрежата на домакините.

Само две минути след това ЦСКА-София реализира втори гол. Тобиас Хайнц стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в напречната греда и падна зад голлинията за 0:2.

Гостите направиха още няколко опасни атаки, с които застрашиха Берое, но три минути преди почивката минута Франческо Селесте опита да притеснява Густаво Бусато от пряк свободен удар, но топката беше изпратена в ръцете на бразилския вратар.

В добавеното време на първата част "армейците" можеха да отбележат и трети гол. Майкъл Естрада игра с глава след центриране в наказателното поле, но ударът му нямаше необходимата класа.

Секунди след това Берое пропусна изгоден шанс да се върне в двубоя. Франсиско Политано стреля по посока вратата на столичани, но Бусато изби.

След почивката ЦСКА-София отново имаше превъзходство. В 54-ата минута  Майкъл Естрада излезе сам срещу вратаря, шутира, но Родриго Ачинели спаси.

В 63-ата минута "червените" направиха постепенна атака, а топката достигна до Тобиас Хайнц. Норвежецът подаде към Линдсет, който стреля от 10 метра и отбеляза третия гол в срещата.

Попадение на Жорди Говея от Берое беше отменено заради засада.

"Червените" излязоха преди мача със специално изработени фланелки с лика на бившия национал Петър Хубчев, който се бори с коварна болест. На тениските беше изписано "С теб сме, ще победиш".

Столичани направиха и жест към паметта на детето от Русе, което загина нелепо преди няколко дни по време на тренировка в Дунав. Малкият футболист беше запалянко на "червените", които поставиха фланелка с неговото име на резервната си скамейка по време на двубоя тази вечер.

Берое има 13 точки на четвърто място, докато ЦСКА-София е с 12 точки на шеста позиция, но има един изигран двубой по-малко.

Към 08:21 на 26.07.2024 Новините от днес