site.btaШефилд Юнайтед и Евертън не излъчиха победител

Шефилд Юнайтед и Евертън не излъчиха победител
снимка: АП

Шефилд Юнайтед и Евертън направиха равенство 2:2 в първи мач от съботната програмата на четвъртия кръг във висшата лига на Англия.

След близо четвърт час игра на "Брамал Лейн" гостите от Ливърпул взеха аванс чрез Абдулай Докоре, който беше на правилното място и се разписа с добавка след разбъркване в наказателното поле при изпълнение на ъглов удар.

"Остриетата" изравниха чрез Камерън Арчър в 33-ата минута след подаване на Оливър Макбърни.

В третата минута на допълнителното време на първата част вратарят Джордън Пикфорд си вкара автогол, давайки аванс в полза на Шефилд.

Красиво попадение на новото попълнение Арно Данжума десет минути след почивката възстанови равенството и фиксира крайния резултат 2:2.

До края на срещата и двата отбора пропуснаха възможности да спечелят.

Шефилд Юнайтед и Евертън записаха първи точки в актива си, след като и двата отбора имаха по три поредни загуби до момента.

По-късно днес шампионът Манчестър Сити е домакин на Фулъм, докато Челси приема Нотингам Форест. В неделя е дербито на кръга между Арсенал и Манчестър Юнайтед.