site.btaЯник Синер продължава напред на Откритото първенство на САЩ, Джон Иснър прекрати кариерата си

Снимка: АП

Най-добрият италиански тенисист Яник Синер продължава към третия кръг на Откритото първенство на САЩ след победа над сънародника си Лоренцо Сонего с 6:4, 6:2, 6:4.

Край на кариерата си сложи американецът Джон Иснър, който загуби от сънародника си Майкъл Моу с 6:3, 6:4, 6:7 (3), 4:6, 6:7 (7). 38-годишният Иснър направи впечатляващите 48 аса в мача, като спечели първите два сета, но не успя срещу 25-годишния Моу. Иснър имаше дори мачбол при 5:4 гейма в петия сет, но не успя да го реализира и след това загуби.
"Трудно е, иска ми се да мисля, че направих всичко, което можах. Работим през цялата си кариера, за да играя при такава атмосфера. Благодаря", каза емоционално той след мача.
Иснър започна кариерата си през 2007 години и стигна до номер 8 в света. Той е спечелил 16 титли на сингъл, както и най-дългия мач в историята на професионалния тенис, като победи французина Никола Маю на "Уимбълдън" през 2010-а, като мачът продължи 11 часа и 5 минути и се игра три дни.

Напред в турнира продължава британецът Джак Дрейпър, който се наложи над поляка Хуберт Хуркач в три чисти сета - 6:2, 6:4, 7:5.

Французинът Артюр Риндекнеш също се класира за следващата фаза, като се възползва от отказването на италианеца Матео Беретини, който се оттегли от мача в момент, в който губеше с 4:6, 3:5.

Австралиецът Алекс Де Минор също не срещна големи проблеми с китаеца Ибин У, когото надигра с 6:1, 6:2, 6:1.

Към 12:10 на 18.07.2024 Новините от днес