site.btaОБНОВЕНА Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния, продължава и на полуфиналите на двойки

снимка: БФТ

Българката Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Брашов (Румъния) награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 3 Стаматова елиминира представителката на домакините Бианка Елена Барбулеску, която се отказа заради физически проблем след 39 минути игра, след като загуби първите осем гейма в мача.

30-годишната българка си осигури 2 точки за световната ранглиста и 367 долара, а за място на полуфиналите българката ще играе срещу румънската квалификантка Бианка Булат.

В схемата на двойки Стаматова и италианката Николе Фоса, поставени под номер 1, спечелиха на четвъртфиналите срещу участващите с "уайлд кард" представителки на домакините Сара Драгня и Ирис Збранка с 6:1, 6:2 за 55 минути.