site.btaПобеди за Сърбия и Франция на Европейския шампионат по волейбол за мъже

Победи за Сърбия и Франция на Европейския шампионат по волейбол за мъже

Отборите на Сърбия и Франция постигнаха победи в първия кръг от груповата фаза на Европейското първенство по волейбол за мъже, което се провежда в Италия, България, Република Северна Македония и Израел. В група "А" сърбите, които завършиха на четвърто място на Евро 2021, се наложиха с 3:0 (25:19, 25:16, 25:19) срещу Швейцария, докато "петлите" спечелиха с 3:0 (25:20, 30:28, 27:25) срещу Турция в група "D".

Павле Перич беше най-резултатен за сръбския успех срещу швейцарците с 15 точки. Съотборникът му Миран Куджунджич добави още 11 точки в срещата в Перуджа, продължила само 76 минути. Юлиан Вайсиг завърши със 7 точки за Швейцария.

Френският състав имаше доста повече проблеми в двубоя си срещу Турция. В Тел Авив французите се нуждаеха от допълнителни точки в две от частите, за да запишат победа. Турците не успяха да се възползват от геймбол за 1:1 при 24:23 във втория сет, приключил при 30:28 за Франция.

В последния гейм "петлите" пропиляха аванс от 24:22, но успяха да приключат мача при 27:25 за 97 минути.

Жан Патри и Бартелеми Чимейезе реализираха по 15 точки в полза на победителите, докато Адис Лагумджия се отличи с 14 точки за състава на Турция.

В група "А" на турнира Германия не срещна проблеми срещу Естония и спечели с 3:0 (25:22, 25:19, 25:19).

Към 20:20 на 24.07.2024 Новините от днес