site.btaУнион с втора убедителна победа в Бундеслигата, Илия Груев записа първи игрови минути за сезона при загубата на Вердер от Фрайбург

Байерн Мюнхен - Аугсбург

Унион Берлин постигна втора убедителна победа от началото на сезона в Бундеслигата след успех над новака Дармщад с 4:1 като гост и с пълен актив от 6 точки е начело в класирането след втория кръг на шампионата.

Новото попълнение Робин Гозенс реализира два гола за Унион, а по веднъж се разписаха Кевин Беренс и Данильо Дуки. За домакините точен бе Марвин Мелем.

Унион извоюва убедителна победа, макар че от 21-а минута игра с човек по-малко след втори жълт картон на американеца Брендън Арънсън.

Волфсбург също е с пълен актив след втория кръг след победа с 2:1 при гостуването на Кьолн. Валдшмид даде аванс на Кьолн в 55-а минута, но "вълците" направиха обрат с два гола на Йонас Винд в 62-а и 73-а минути.

Фрайбург е третият отбор с 6 точки, след като постигна драматична победа с 1:0 у дома срещу Вердер Бремен.

Българският национал Илия Груев записа първи игрови минути през новия сезон, след като се появи като резерва за Вердер. Груев замени австриеца Романо Шмид в 87-а минута, но не успя да помогне на своя тим да удържи нулевото реми. В добавеното време Максимилиан Филип реализира победен гол за Фрайбург и остави Вердер на дъното на таблицата без спечелена точка от началото на шампионата.

Вицешампионът Борусия Дортмунд, който изпусна драматично титлата през миналия сезон, стигна само до равенство 1:1 при гостуването на Бохум.  Кевин Щьогер изведе Бохум през първата част, а нидерландецът Дониел Мален донесе точка за Дортмунд с изравнително попадение след почивката.

Новакът Хайденхайм бе близо до първи точки в елита, след като поведе с 2:0 у дома срещу Хофенхайм, но не успя да удържи аванса и и допусна пълен обрат в последните 15-ина минути на мача. Максимилиан Байер намали в 77-а минута, а малко по-късно Павел Кадержабек изравни за 2:2. В последната минута Андрей Крамарич реализира дузпа и донесе трите точки за Хофе.

Към 07:18 на 05.07.2024 Новините от днес