site.btaДимитър Янакиев ще играе на полуфиналите на турнир по бадминтон в Камерун

Димитър Янакиев ще играе на полуфиналите на турнир по бадминтон в Камерун
Снимка: БТА

Националът Димитър Янакиев постигна две победи и се класира за полуфиналите на единично мъже на международния турнир по бадминтон в Яунде (Камерун), който е олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024.

Българинът, който е поставен под номер 1 в схемата, победи на старта Тхабани Матхе (Зимбабве) с 21:7, 21:4 за 22 минути, след което на четвъртфиналите надделя над Думинду Абейвикрама (Шри Ланка) с 21:9, 12:21, 22:20 за 65 минути. В третия гейм Янакиев отстъпваше с 6:11, но успя да направи обрат и да спечели мача.

В спор за място на финала националът, който вече си осигури минимум бронзов медал, ще играе със Соми Ромдхани от Обединените арабски емирства.

Към 22:41 на 17.07.2024 Новините от днес