Шампионска лига по футзал – втори кръг

site.btaВтора победа за българския първенец Амиго Северозапад в Шампионската лига по футзал, днес вкараха шест гола на израелския АСА Тел Авив

снимка: официална страница на Амиго Северозапад

Българският първенец Амиго Северозапад постигна втора убедителна победа в група В на предварителния кръг в Шампионската лига, след като днес надделя с 6:1 над АСА Тел Авив (Израел). Така Амиго Северозапад събра 6 точки след първите си два мача, колкото обаче има и шведският Йоребро Футзал след днешната си победа с 4:1 над Диамант (Линц, Австрия). Шведите са и с по-добра голова рaзлика и в съботната среща с българите ги устройва и равенство.

Първото полувреме днес завърши при равен резултат 1:1, като двата тима размениха по едно попадение в началните 6 минути на мача. Зa българите се разписа украинското им острие Васил Кефа, а Итай Езра изравни.

В началото на второто полувреме вратарят на Амиго Христо Павлов буквално остави отбора си в мача с две невероятни спасявания, отбивайки топката на израелски играчи сами срещу него. Но българският първенец реши изхода на срещата с два бързи гола, реализирани в рамките на 12 секунди. Христо Костов направи 2:1 с мощен диагонален удар, отбил се от гредата в мрежата в 30-ата минута. Веднага след това Алексей Степанов с летящ плонж с глава направи 3:1, засичайки подаване на Костов от ъглов удар. След третото попадение играта на израелците се разстрои, а само минута и половина по-късно Петро Сенюк покачи на 4:1. Бразилецът Луис Фернандо вкара красиво за 5:1, а секунди преди края на срещата на празна врата Цветелин Добричов оформи крайното 6:1.

"Късметът ни проработи през второто полувреме. Имаше малко нервност при нас, защото първо бяхме фаворити, а то не е точно така, тъй като отборите са общо-взето равностойни. Второто нещо, което ни извади от ритъм е, че получихме много евтин изравнителен гол. Не е добре да се говори така, но Христо Костов спечели мача с включването си. Но това е колективен спорт и не бива да пренебрегваме колектива".

"Йоребро е фаворит, с много повече опит от нас. Павлин Кузов, който днес не игра, ще се върне. На първо място, те имат двама играчи на много високо ниво, които са бразилци. Ако успеем да ги неутрализираме, може да ги излъжем", заяви след края на мача старши треньорът на Амиго Северозапад Делян Койчев.

Към 08:27 на 24.07.2024 Новините от днес