site.btaВодачът в схемата Борна Чорич се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Уинстън-Сейлъм

снимка: АП

Водачът в схемата Борна Чорич (Хърватия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Уинстън-Сейлъм (САЩ) с награден фонд 760 хиляди долара.

Чорич, който преследва първа титла след триумфа си на турнира „Мастърс“ в Синсинати преди година, отстрани в третия кръг участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Майкъл Мо с 6:4, 6:7(3), 6:3. Двубоят продължи два часа и 49 минути.

Хърватинът допусна изравняване след като загуби втория сет след тайбрек, но в третата част поведе с 4:1 и стигна до успеха. Негов съперник в спора за класиране на полуфиналите ще бъде аржентинецът Хуан Мануел Черундоло, който елиминира американеца Омни Кумар със 7:5, 6:3 за час и 38 минути игра.

Финалистът от миналия сезон и четвърти поставен Ласло Джере (Сърбия) също достигна до четвъртфиналите след победа над 18-годишния Алекс Мичълсън (САЩ) с 6:4, 6:4 в мач, продължил час и 30 минути. Следващият противник на Джере ще бъде шестият в схемата аржентинец Себастиан Баес, който надигра представителя на Австралия Александър Вукич с 6:4, 4:6, 6:4.

На четвъртфиналите се класира и петият поставен Иржи Лехечка от Чехия след успех над Доминик Кьопфер (Германия) с 6:3, 3:6, 6:4 и ще срещне австралиеца Макс Пърсел в опит да стигне до топ 4.

В спор за класиране на полуфиналите ще излязат и третият поставен Себастиан Корда (САЩ) срещу Ришар Гаске (Франция). Корда надделя над унгареца Мартон Фучович със 7:6(5), 6:3, а 12-ият поставен Гаске се наложи над американеца Брандън Накашима след обрат с 2:6, 6:4, 6:4.

Към 21:25 на 30.04.2024 Новините от днес