site.btaЛионел Меси се отличи с две асистенции при класирането на Интер Маями за финала за Купата на САЩ

снимка: АП

Отборът на Интер Маями се класира за финала на турнира за Купата на САЩ по футбол (US Open Cup), най-старият действащ национален футболен турнир в Съединените щати и второто най-старо отборно първенство в американските спортове.

Интер Маями отстрани на полуфиналите домакина Синсинати след 2:2 в редовното време, 3:3 в продълженията и 5:4 при последвалите дузпи.

В другият полуфинал Хюстън Динамо се справи у дома с Реал Солт Лейк с 3:1 и също заслужи място на финала на 27 септември във Форт Лодърдейл, Флорида.

Звездата на Интер Лионел Меси и съотборниците му спечелиха след изпълнение на дузпи във втори пореден мач. Тимът от Маями изостана с 0:2 след като за Синсинати се разписаха Лусиано Акоста в 18-ата и Брандън Васкес в 53-ата минута. С два гола на еквадорския нападател Леонардо Кампана, дошли след асистенции на Лионел Меси в 68-ата и седмата минута на добавеното време, Интер Маями изравни за 2:2 и прати мача в продължения.

Впоследствие съперниците си размениха по още едно попадение. Интер Маями излезе напред в резултата в 93-ата минута, когато Жозеф Мартинес се разписа за 3:2, а Синсинати изравни за 3:3 чрез Юя Кубо в 114-ата минута.

Меси отбеляза първата дузпа за Интер Маями, съотборниците му не сгрешиха при следващите изпълнения, а домакините пропуснаха петата си дузпа и отпаднаха от турнира.

Към 21:25 на 06.07.2024 Новините от днес