site.btaАнтверпен и Копенхаген взеха минимални аванси след първите мачове от плейофния кръг в Шампионската лига

Копенхаген стигна до успех над Раков / снимка: АП

Антверпен се доближи на само 90 минути от дебютно участие в груповата фаза на Шампионската лига, след като победи с 1:0 гръцкия АЕК Атина в първи мач от плейофния кръг в Шампионската лига.

На "Бозуилщадион" шампионът на Белгия стигна до успеха с гол на нидерландеца Винсент Янсен в 16-ата минута. Бившият нападател на Тотнъм бе на правилното място, за да засече центриране на Артур Вермеерен и да открие резултата.

Домакините обаче нямаше как да стигнат до по-убедителен успех преди реванша в Атина, тъй като в 51-вата минута Йеле Батей бе изгонен с директен червен картон. Макар и останали с 10 души играчите на Антверпен не отстъпиха и успяха да задържат крехкия си аванс.

С победа с 1:0, но за гостите завърши и мачът между полския Раков Ченстохова и датския Копенхаген. Единственият гол на стадиона в Сосновец падна още в деветата минута, когато румънецът Богдан Рачовитан си вкара автогол.

До края на мача играта бе изцяло пред вратата на Копенхаген, но футболистите на Раков направиха куп пропуски от изгодни ситуации и ще имат сложна задача за реванша след седмица в датската столица.

С равенство 2:2 завърши срещата между шотландския Рейнджърс и нидерландския ПСВ Айндховен.

На митичния "Айброкс" в Глазгоу домакините откриха секунди преди почивката чрез Абдала Сима.

Час след началото Ибрахим Сангаре изравни за ПСВ, но "сините" си върнаха аванса 15 минути след това чрез Раби Матондо. Това обаче не бе последното действие в мача и в 80-ата минута ПСВ изравни за втори път. Този път точен бе таранът Люк де Йонг.

В последните секунди на двубоя Матондо можеше да вкара втори гол за Рейнджърс, но стреля над вратата и пропусна да донесе победата на шотландския представител.