site.btaАрсенал затвърди добрия старт във Висшата лига на Англия с победа над Кристъл Палас като гост

С гол от дузпа на капитана Мартин Йодегор в 53-ата минута Арсенал постигна втора победа в английската Висша лига през този сезон, надделявайки с 1:0 при гостуването си на Кристъл Палас. Успехът на артилеристите е още по-ценен, тъй като те останаха с 10 души в 67-ата минута, когато Такехиро Томиясу беше отстранен с втория си жълт картон в мача.

И двата отбора имаха доста добри положения в първите 30 минути от първата част, като най-добрата се откри пред Еди Нкетия, който удари страничната греда. Положението дойде след няколко чудесни опита на гостите да пресират и отнемат топката в третината на Палас. Нкетия имаше още един шанс да вкара в 36-ата минута, когато направи комбинация с Деклан Райс, но ударът му мина над горната греда.

Третата опция за него да вкара беше в началото на второто полувреме, когато влезе в наказателното поле след бързо изпълнен свободен удар от Габриел Мартинели и беше съборен от вратаря на домакините Сам Джонсън. Съдията Дейвид Куут посочи точката за изпълнение на дузпа и норвежкият лидер на гостите Йодегор прати вратаря в грешната посока, за да отбележи единствения гол в мача. След гола Арсенал продължи да бъде доминиращ на терена и щеше да вземе комфортно победата, но Томиясу беше изгонен от рефера. Първият му жълт картон в 60-ата минута беше показан за забавяне на вревмето, а само след 7 минути направи фаул срещу Джордан Айю. Веднага след това мениджърът на гостите Микел Артета направи серия от промени в защитата и ограничи до минимум щетите за Арсенал. Единствената ситуация за Палас да изравнят дойде в добавеното време, но защитникът Тайрик Мичъл нямаше късмет.

С тази победа Арсенал събира 6 точки и се изравнява с Брайтън и Манчестър Сити, които също са с пълен актив. Кристъл Палас е с три точки от първите си два мача.

Срещи от втория кръг на първенството на Англия по футбол:
Кристъл Палас - Арсенал 0:1 от неделя: Астън Вила - Евертън 4:0 Уест Хям - Челси 3:1 от петък: Нотингам Форест - Шефилд Юнайтед 2:1 от събота: Фулъм - Брентфорд 0:3 Ливърпул - Борнемут 3:1 Уулвърхямптън - Брайтън 1:4 Тотнъм - Манчестър Юнайтед 2:0 Манчестър Сити - Нюкасъл 1:0 Лутън - Бърнли отложен Класиране: 1. Брайтън 2 2 0 0 8-2 6 2. Maнчестър Сити 2 2 0 0 4-0 6 3. Aрсенал 2 2 0 0 3-1 6 4. Брентфорд 2 1 1 0 5-2 4 5. Ливърпул 2 1 1 0 4-2 4 6. Toтнъм 2 1 1 0 4-2 4 7. Уест Хям 2 1 1 0 4-2 4 8. Нюкасъл 2 1 0 1 5-2 3 9. Aстън Вила 2 1 0 1 5-5 3 10. Нотингам 2 1 0 1 3-3 3 11. Кристъл Палас 2 1 0 1 1-1 3 12. Maнчестър Юн 2 1 0 1 1-2 3 13. Фулъм 2 1 0 1 1-3 3 14. Борнемут 2 0 1 1 2-4 1 15. Челси 2 0 1 1 2-4 1 16. Шефилд Юн 2 0 0 2 1-3 0 17. Лутън Таун 1 0 0 1 1-4 0 18. Бърнли 1 0 0 1 0-3 0 19. Уулвърхямптън 2 0 0 2 1-5 0 20. Eвертън 2 0 0 2 0-5 0

Към 11:20 на 06.07.2024 Новините от днес