site.btaПерфектен дебют на Кристиан Пулишич при победа на Милан на старта на италианското първенство

снимка: АП

Кристиан Пулишич направи перфектния дебют в Серия А за Милан, след като помогна за създаването на гола на Оливие Жиру и след това изпрати истинска ракета в мрежата на Болоня за успеха на тима си с 2:0. Домакините от Болоня, които изоставаха с 0:2 ще след 21 минути нямаха късмет да ударят рамката два пъти. Срещата затвори първия кръг в новия сезон на италианското "калчо".
"Росонерите" бяха трансформирани с девет нови попълнения това лято и три от тях стартираха при променената им схема на игра 4-3-3. Юнус Муса не можеше да играе поради наказание, което се пренесе от периода му във Валенсия, а с контузия се оказа Исмаел Бенасер и също отпадна от плановете на треньора Стефано Пиоли.

Хараламбус Ликоянис за малко да даде преднина на Болоня след 20 секунди игра, а стрелбата му се отби в горната греда. Милан оцеля тук и взе преднина благодарение в 11-ата минута на две от новите покупки. Тиджани Рейндерс отрази подаване на Кристиан Пулишич от външната линия, топката стигна до Оливие Жиру на другата греда за 0:1. Невероятно, но това беше първи гол за французина, отбелязан с десния крак за "росонерите".
10 минути по-късно Милан удвои по класен начин преднината си. Пулишич завърши двойно подаване с Жиру, направи още няколко крачки и с десния крак от границата на наказателното поле прати топката по диагонала, неспасяемо за вратаря Скорупски. Жиру за малко да вкара трети гол от воле, но беше отказан от летящото спасяване на Лукаш Скорупски.

Първото полувреме завърши в бавно темпо, както започна и второто. Половин час преди края на мача за домакините от Болоня се появи Рикардо Орсолини от резервната скамейка и поиска дузпа заради сблъсък с Фикайо Томори. Пак той беше замесен в още една ситуация, този път с Дан Ндойе, който по-скоро попречи на Орсолини и прати топката от външната страна до близката греда. Рафаел Леао също беше близо до гол по своя стил, обръщайки пазещия го  Беукема. Ударът му обаче се отби от вътрешната страна на далечната греда.

Болоня 0-2 Милан