site.btaХуберт Хуркач победи Жо-Вилфрид Цонга на старта на турнира в Ротердам

Хуберт Хуркач победи
Жо-Вилфрид Цонга на
старта на турнира в Ротердам

Ротердам, 8 февруари (БТА)
Полякът Хуберт Хуркач отстрани шампиона за 2017 година Жо-Вилфрид Цонга в първия кръг на турнира от сериите АТП 500 в Ротердам с награден фонд 1,2 милиона евро.
Хуркач спечели мача с 6:4, 7:6(7) за час и 32 минути, като във втория сет поставеният под номер 4 поляк трябваше да отрази и два мачбола.
В откриващата част Хуркач направи единствения пробив в последния десети гейм, а във втория сет никой от двамата тенисисти не успя да реализира брейк. В тайбрека Цонга, който през последните години е преследван от серия от травми, водеше с 6:5 и 7:6 точки, но не успя да реализира нито един от двата си сетбола и след три поредни точки в края Хуркач спечели с 9:7.
В следващия кръг Хуркач ще играе с победителя от двубоя между италианеца Лоренцо Музети и шведа Микаел Имер.
Първата ракета на Великобритания Камерън Нори също преодоля първия кръг в Ротердам. Нори, който е шести в схемата, спечели с 6:2, 6:4 срещу французина Юго Юмбер за 83 минути игра.
Проблем за Юмбер се оказа играта му на сервис, като той вкара едва 43 процента от първите си подавания и спечели само 48 процента от точки, разиграни на първи сервис. Това даде шанс на Нори да поведе с 4:0 в първия сет и да го спечели без повече трудности.
Във втория сет Юмбер изненадващо проби в началото и поведе с 4:1, но след това отново допусна куп грешки и това позволи на британския му съперник да спечели пет последователни гейма, а с тях и мача.
Към втория кръг на турнира продължава и австралиецът Алекс де Минор, който надигра белгиеца Давид Гофен с 6:0, 6:3. За Гофен това е поредно ранно отпадане в турнира на АТП, като от май месец миналата година той има едва три победи във всички надпревари, в които е участвал.
Във втория кръг Де Минор ще играе с американеца Макензи МакДоналд, който спечели с 6:3, 6:2 срещу Николоз Басилашвили от Грузия.