site.btaИталианецът Челестино Виети постигна първи успех за сезона, след като триумфира в клас Moto2 на пистата "Шпилберг"

снимка: АП

Италианецът Челестино Виети (Mooney VR46) постигна първи успех за сезона, след като триумфира в клас Moto2 на Гран При на Австрия от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Виети поведе след 18-а от общо 23 обиколки и финишира за 36:25.093 минути. За него това е общо четвърта победа в този класа в кариерата.

Втори на 1.435 секунда финишира Педро Акоста (Испания, Red Bull KTM Ajo), а трети е победителят от миналата година тук Ай Огура (Япония, IDEMITSU Honda Team Asia) с пасив от 5.189.

Акоста остава лидер в генералното класиране за сезона със 176 точки. Италианецът Тони Арболино (Elf Marc VDS Racing Team) е втори със 164 точки, който днес остана на шеста позиция с изоставане от 14.054 секунди. Трети се нарежда Джейк Диксън (Великобритания, Solunion GASGAS Aspar) със 117 точки.

Следващото състезание от сезона е Гран при на Каталунция на 3 септември.

Към 05:50 на 02.06.2024 Новините от днес