site.btaРеал Мадрид спечели гостуването си на Алмерия в Ла Лига

Реал Мадрид спечели гостуването си на Алмерия в Ла Лига
снимка: АП

Реал Мадрид победи като гост Алмерия с 3:1 в среща от втория кръг на футболното първенство на Испания.

Новото попълнение Джуд Белингам вкара два гола за успеха, а Винисиус Жуниор оформи крайния резултат със страхотен удар в края на второто полувреме.

Алмерия изненадващо поведе още в третата минута, като отбеляза след бърза контраатака, когато Серхио Арибас засече с глава центриране на Лукас Робертоне отляво.

Но Реал бързо се съвзе и изравни в 18-ата минута с удар на Белингам отблизо след хубава комбинация с Федерико Валверде. В края на първата част попадение на Тони Кроос беше отменено заради засада.

В 60-ата минута Кроос намери Белингам между двама защитници, а английският национал без проблеми преодоля вратаря Луис Максимиано.

След това Винисиус Жуниор направи 3:1 в 73-ата минута с брилянтен удар точно от вътрешността на наказателното поле, при който топката прехвърли Максимиано и влезе в горния десен ъгъл.

Това беше втора победа на Реал в два мача, като Белингам вече е голмайстор номер 3 на Ла Лига с три попадения.