site.btaХебър надви Локомотив в София с дебютен гол на Николас Пенев

Хебър надви Локомотив в София с дебютен гол на Николас Пенев
Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, мач от шестия кръг на efbet Лига между Локомотив 1929 (София) и Хебър (Пазарджик):

Локомотив 1929 (София) - Хебър (Пазарджик) - 1:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Николас Пенев 25
стадион: "Локомотив", София
главен съдия: Георги Иванов
жълти картони: Диого Тейшейра, Карлос Франса, Красимир Милошев (Локомотив); Георги Вълчев и Архан Исуф (Хебър)
състав на Локомотив: Александър Любенов, Алан Диас, Бруно Франко, Симеон Мечев, Стефан Ламбезе, Красимир Милошев, Диме Димов (78-Бруно Франко), Диого Тешейр (73-Валентин Николов), Даниел Ками (46-Калоян Кръстев), Димитър Митков и Карлос Франса.
състав на Хебър: Матвей Игонен, Жоао Сеско, Мартин Михайлов, Роберт Мазан, Георги Вълчев, Николай Николаев (78-Архан Исуф), Ангел Бастунов (73-Стилиян Тисовски), Карлос Охене, Николас Пенев (73-Марсел Канади), Атанас Кабов (87-Богомил Божуркин) и Георги Николов (87-Стефан Цонков).

Николас Пенев вкара първия си гол в елита и Хебър (Пазарджик) спечели с 1:0 срещу Локомотив 1929 (София) в двубой шестия кръг на българската футболна efbet Лига.

Така Хебър се изкачи на трето място в класирането с две точки пасив от лидерите Черно море (Варна) и Локомотив (Пловдив).

В началото на мача Александър Любенов отрази два опасни удара на Георги Вълчев, но стражът на Локо не успя да се намеси при шут на Николас Пенев в 25-ата минута. Атанас Кабов проби по дясното крило след дълъг пас на капитана Вълчев и пусна топката по земя към Пенев, който я засече от 7-8 метра за първия си гол с екипа на Хебър.

За Локо опасни удари нанесоха Карлос Франса и Диого Тейшейра. В края на първото полувреме Любенов отрази нов опасен удар, този път от Георги Николов от гостите.

В началото на второто полувреме Георги Иванов отсъди дузпа за Локомотив след игра с ръка в наказателното поне на Хебър, но главният съдия промени решението си след преглед със системата за видеоповторения.

Резервата Калоян Кръстев пропусна с глава минута преди края на редовното време и така Локо допусна минимална загуба с 0:1. Това оставя "железничарите" на десето място в класирането.

Към 02:34 на 25.07.2024 Новините от днес