site.btaФИФА отхвърли протеста на Ямайка за преразглеждане на резултата от Световната квалификация със САЩ

Цюрих, 8 февруари (БТА).
Световната федерация по футбол (ФИФА) отхвърли жалбата на Ямайка, които искаха преразглеждане на резултата 1:1 от Световната квалификация със САЩ, играна на 16-и ноември, съобщи агенция АП.
В решение, което е обяснено на осем страници и в 34 точки, Дисциплинарната комисия на ФИФА заяви, че Ямайка не е уведомила делегата на мача, че ще следва протест и не е платила таксата от 1000 швейцарски франка, каквото е условието за внасяне на жалба. Това е трябвало да се направи от Ямайската футболна федерация до 2 часа след равенството 1:1 с тима на САЩ.
"Не са изпълнени две от трите условия, за да бъде стартирана процедурата. При това положение, комисията няма друг избор, освен да обяви протестът за недопустим до разглеждане", се казва в решението на ФИФА, подписано от Карлос Шнайдер, един от членовете.
Претенциите на Ямайка са, че съдията Хуан Габриел Кардерон от Коста Рика не е отсъдил дузпа в тяхна полза през първото полувреме, когато Крис Ричардс от състава на САЩ е играл с ръка в наказателното поле. Другата претенция на Реге Бойс е, че им е бил отменен редовен гол в 84-ата минута, когато техният централен защитник Деймион Лоу е вкарал с глава след центриране на Леон Бейли от корнер. Реферът от Коста Рика обаче не зачита попадението, тъй като е присъдил фаул в атака на Лоу срещу Уокър Цимерман в малкото наказателно поле.
Също така в писмото на Дисциплинарната комисия на ФИФА се казва, че "Ямайската футболна федерация не е предоставила копие от оригиналния си протест на делегата на мача, нито доказателства, че този протест е бил подаден в писмен вид на същия човек рамките на два часа след мача", част от становището.