site.btaЮношата на Левски Преслав Бачев донесе победата срещу Ботев (Враца)

Юношата на Левски Преслав Бачев донесе победата срещу Ботев (Враца)

Жълти картони - Асен Митков, Асен Чандъров (Левски), Браян Переа, Федерико Бариос, Браян Мендоса (Ботев)

Съставите:
Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев (46 - Уелтън), Андриан Краев, Хосе Кордоба, Вандерсон Цунами, Асен Митков, Асими Фадига (57 - Преслав Бачев), Ивелин Попов (46 - Асен Чандъров), Джавад Ел Джемили, Роналдо (88 - Кристиан Димитров), Рикардиньо (46 - Илиян Стефанов)
Ботев: Федерико Бариос, Мартин Кавдански, Луис Фелипе, Момчил Цветанов, Красимир Тодоров (71 - Малко Мажуга), Чавдар Ивайлов (90+2 - Жан Пиер да Силва), Стефан Велев, Браян Мендоса (90+2 - Иван Нешков), Даниел Генов (90+2 Петър Кепов) Едуардо Кунде, Браян Переа (81 - Мартин Смоленски)

Левски постигна трудна и измъчена победа над Ботев (Враца) с 1:0 в петия кръг от efbet Лигата. В герой за "сините" се превърна 17-годишният юноша Преслав Бачев, който влезе през второто полувреме и се разписа в самия край на мача. "Сините" отново изпитваха големи трудности пред вратата на съперника и я превзеха едва минути преди края на редовното време.

Треньорът на Левски Николай Костов бе направил четири промени в сравнение с гостуването на Апоел Беер Шева. На местата на Уелтън, Дарлан, Марин Петков и Келиан ван дер Каап започнаха като титуляри Ивелин Попов, Джавад Ел Джемили, Патрик-Габриел Галчев и Асими Фадига. Интересно бе, че капитанът Андриан Краев игра като централен защитник редом до Кордоба, а Роналдо действа като ляво крило на мястото на Уелтън.

Още във втората минута Ивелин Попов изпълни корнер отдясно, а капитанът на "сините" Андриан Краев стреля с глава близо до левия стълб на вратата на Ботев. Малко по-късно Луис Соарес свали топката в краката на Рикардиньо, но таранът на домакините не успя да спре топката и тя избяга при вратаря на врачани Федерико Бариос.

В 14-ата минута Цунами центрира отляво и Рикардиньо стреля силно с глава, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 21-вата минута Джавад Ел Джемили пробва фалцов удар с левия крак, като топката мина близо до десния стълб, но от външната страна.

В 29-ата минута Ботев направи първата си добра многоходова атака, която обаче завърши с неточен шут на Чавдар Ивайлов.

Веднага след това Момчил Цветанов и Красимир Тодоров се озоваха сами срещу вратаря на Левски Пламен Андреев, като дори успяха да го излъжат, но Тодоров се забави с изстреля и след рикошет в Цунами топката излезе в корнер.

В последната минута на първата част Рикардиньо се завъртя добре в наказателното поле и стреля покрай Мартин Кавдански, но ударът му бе много неточен.

Треньорът на "сините" Костов направи три промени още на почивката, като в игра влязоха Асен Чандъров, Уелтън и Илиян Стефанов на местата на Ивелин Попов, Галчев и Рикардиньо. Малко по-късно и юношата Преслав Бачев замени Асими Фадига.

Левски изпусна първото си добро положение след почивката чрез Цунами, а след това Илиян Стефанов не успя да засече остро центриране на Бачев.

В 65-ата минута Уелтън не успя да изненада от малък ъгъл вратаря на Ботев Федерико Рубио, а в следващата атака Даниел Генов от врачани стреля покрай левия стълб на вратата на Андреев, след като се озова сам отляво.

Левски стана твърде хазартен и хвърли всички усилия напред, като при една контраатака резервата на врачани Марко Мажуга се измъкна сам, но стреля в тялото на Пламен Андреев.

В 79-ата минута Уелтън надбяга защитата на Ботев при бърза контраатака и пусна остър пас към задна греда, където Момчил Цветанов отклони леко топката и попречи на връхлитащия Илиян Стефанов, който стреля над вратата.

Левски стигна до победата в 83-ата минута. Тогава Хосе Кордоба се включи добре в атаката, комбинира с Уелтън, който му върна, като центрирането на панамеца бе спряно от Мартин Кавдански, който обаче нагласи топката на Преслав Бачев, разписал се с мощен шут отблизо.

До края на мача Ботев се опита да стигне до попадение, а Левски пропусна две-три възможности за бързи контраатаки.

Със спечелените точки "сините" се изкачиха временно на третото място в класиране. В четвъртък Левски посреща Апоел Беер Шева в реванша от третия кръг на Лигата на конференциите, а следващата седмица тимът посреща Пирин. Ботев (Враца) ще бъде домакин на ЦСКА-София след седмица.

Към 04:37 на 25.07.2024 Новините от днес