site.btaМария-Габриела Миличевич остава във волейболния Марица Пловдив и през следващия сезон

снимка: volleymaritza.bg

Мария-Габриела Миличевич ще играе в женския волейболен отбор на Марица (Пловдив) и през сезон 2023/2024, потвърдиха от клуба.

Тя ще помага в битките в Шампионска лига, Националната волейболна и в турнира за Купата България.

През миналия сезон Миличевич спечели златен дубъл с женския отбор на Марица – титла и Купа, а освен това спечели титлите при старшата и младшата възраст.

Млада волейболистка ще играе с номер 18 през новия сезон. Тя е продукт на школата на Марица и беше част от националния отбор на България до 19 години, който завърши на осмо място на Световното първенство.

Мария-Габриела Миличевич става 13-та волейболистка на шампионките през новия сезон. Марица вече привлече националката Борислава Съйкова и американката Сиера ДеБел, а в клуба се завърнаха Жана Тодорова и Лора Китипова. В отбора остават още Виктория Коева, Лора Славчева, Добрина Христоскова, Мила Пашкулева, Ива Дудова, Боряна Ангелова, Мария Кривошийска и Маргарита Гунчева.

Към 06:23 на 26.07.2024 Новините от днес