site.btaРеал Сосиедад и Жирона не успяха да се победят в първия си мач в Ла Лига

Реал Сосиедад и Жирона не успяха да се победят в първия си мач в Ла Лига
Снимка: Туитър на Ла Лига

Реал Сосиедад и Жирона завършиха 1:1 в първия кръг на испанската Ла Лига.

Началото бе отлично за тима от Сан Себастиан, който поведе още в петата минута благодарение на гол на японската си звезда Такефуса Кубо. Той получи хубав пас в наказателното поле от айхен Муньос и без да се бави изпрати неспасяем удар в долния ляв ъгъл на вратата.

Десет минути по-късно съдията Франсиско Маесо отсъди дузпа за Реал Сосиедад за нарушение на Дейли Блинд от Жирона. Той обаче гледа повторение на ситуацията на системата за видео асистенция и промени решението си, като отмени наказателния удар.

Малко след половин час игра Кубо отново опита шанса си, като този път топката мина над напречната греда.

В 68-ата минута голям пропуска за домакините направи Микел Оярсабал, чийто удар бе спасен от Пауло Гасанига.

Малко по-късно Жирона успя да изравни. Виктор Циганков хвърли дълъг пас към Артьом Довбик, който не направи грешка отблизо - 1:1.

До края на мача Реал Сосиедад упражни натиск в търсене на трите точки, но Жирона успя и с цената на бавене на играта и жълти картона да не допусне втори гол във вратата си.

Към 07:44 на 21.05.2024 Новините от днес